Pravá příprava na rodičovství

Kvůli tomuto NEJdůlěžitějšímu TEXTU (a SEZNAMU) vlastně vznikl celý tento web.

Je o těch NEJdůležitějších pokladech, které žena může objevit a prozkoumat v přípravě na mateřství. Dostaly se ke mně před maminkovským obdobím a během něj, a teď je sdílím dál. 

Proč? Protože prostě věřím, že změní život jim i jejich dětem a rodinkám. Ke šťastnějšímu, samozřejmě! A že se tím další kousíčky světa taky můžou změnit. K lepšímu. 

Že to zní idealisticky? No a? Nedoufáte snad, jako každá nastávající i stávající maminka, že vaše děti budou mít co nejšťastnější život, dnes, zítra, za 10 i 50 let? A kdybyste k tomu mohla přispět, neudělala byste to? Myslím, že jo. 

Tak tohle je moje troška zrní do toho mlýna. A opravdu se snažím oddělit zrno od plev 🙂 aby ta mouka a ten budoucí chléb náš vezdejší byl co nejzdravější pro nás a hlavně naše děti. 

Samozřejmě, nemám patent ani na rozum, ani na 100% úplnost tohoto nejzákladnějšího výčtu pokladů. I když to píšu se svým nejlepším vědomím a svědomím, jsou to pořád jen mé osobní názory a zkušenosti. A pro někoho jiného to prostě může být i něco jiného. Ale věřím, že pro všechny to může být aspoň inspirace.

A podle čeho vybírám? Čemu a komu věřím? Lidem, kteří:

- jsou odborníci v dané oblasti, mají v ní obrovské znalosti a zkušenosti
- mají takovou tu lidskou moudrost. Vědí, že člověk neví a neovlivní všechno. Že vyšší moc, ať už věříte v Boha nebo šotka Murphyho, prostě existuje. 
- vnímají souvislosti i jedinečnosti. Netvrdí, že tohle a jedině tohle je ta správná cesta, názor nebo řešení, vždy pro každého to jediné pravé ořechové. 
- mají odvahu. Sdílet a sdělovat výše uvedené 🙂 
- mají humor. Umí brát s lehkostí jak vážná témata, tak rozdílné názory. A umí si udělat srandu i sami ze sebe :o)
- a taky vybírám hlavně podle vlastní zkušenosti, no jasně. Co člověk sám zažije, chápe opravdověji a může snadněji zhodnotit.

Není to vyčerpávající seznam všech kurzů dostupných na internetu a na trhu.

Je to výběr těch, které považuju za opravdové poklady. Zkrátka to NEJ

Některé jsem absolvovala, některé znám z blízkého doslechu, nebo znám jiné poklady vytvořené tvůrci těchto kurzů.

A proto je s čistým vědomím a svědomím upřímně a srdečně doporučuju a ráda sdílím pro dobro ostatních.

Nedají se popsat pár slovy. A přesto to zkusím. PROTOŽE JSOU TO OPRAVDOVÉ POKLADY.

Proklikejte, prociťte, (našetřete) a udělejte rozhodnutí, za které budete celý život vděční. A Vaše děti v budoucnu též 🙂  

SEZNAM je tady.