Co můžeme dělat pro dobrou budoucnost svých rodin a matičky Země

Poslední týdny těhotenství, prožité v době korona krize, jsem zároveň s velkou radostí a těšením na děťátko začala silně a naléhavě vnímat i informace o dalších velkých výzvách čekajících v budoucnosti na nás a naše děti.

Zprávy zrovna nevyhledávám, ale těmto tak zásadním jsem se potřebovala postavit čelem. Zjistit gró z dobrých zdrojů, netvářit se, že nejsou, nelakovat si je na růžovo, ale ani se jimi nenechat zdeptat...

A zároveň slyšet od moudrých lidí povzbuzení. Slyšet možnosti,ělat v  co s tím můžeme my (a i já, maminka na mateřské) dělat?!?!?

Našla jsem jednak:

Po střídavých vlnách paniky a idealismu jsem se s obojím zhruba srovnala, a rozhodla se, že se v následujících letech mateřství budu věnovat nejen rodině, ale taky konkrétním krokům podle rad moudrých. A taky šířit ty informace a inspirovat k tém krokům i další maminky (nejen ty v očekávání), pro které můžou být zprávy o budoucnosti o to tíživější. Na druhé straně, motivace s tím něco konkrétně dělat je o to silnější, jde přece o naše děti!

Budu tady postupně přidávat jednak informace a konkrétní kroky, a taky různá povzbuzení pro maminky - protože když je v pohodě maminka, přenáší se to na celou rodinu, a hlavně na děťátka.

Příručku jsem četla vážně i nadšeně Xkrát, a šířím mezi kamarády a rodinu. Zatím jsem ještě podrobně neprozkoumala úplně všechny doporučované odkazy, ale klikám na tom.

Z těch 22 doporučených oblastí aktivit jsem zatím začala u několika.  A jak mi to šlo?

------------------------------------------------------------

Ke dni 22. 7. 2020 jsem měla (jako výchozí stav) “splněno” toto:

A po 3 měsících, 20. 10. 2020 byl pokrok-nepokrok takovýto:

Za 4 měsíce, 20. 3. 2021 jsem se dozvěděla o vydání knížky DOBRÝ ŽIVOT VE STÍNU KONZUMNÍ SPOLEČNOSTI od Tomáše Hajzlera, kterou jsme si hned objednali jako další RODINNÝ POKLAD (stejně jako např. knížku Ruka noci podaná od Václava Cílka, o které píšu více v jiné kapitole.

Aktuální přidané info shrnu vždycky jednou za čas do příspěvku na BLOGuFacebooku (a pošlu v Newsletteru).